Biznes

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Biznes tradycyjny

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” gap=”20″ equal_height=”yes” content_placement=”top” css=”.vc_custom_1453241254694{padding-top: 40px !important;padding-bottom: 60px !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”140″ img_size=”medium” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Jaki biznes jest „tradycyjny”

Jak biznes, to tylko taki, którego prowadzenie daje Ci radość, bez względu na dochody! Oczywiście należy zadbać o to, żeby te dochody były satysfakcjonujące, ale nie kosztem własnego szczęścia!

Bardzo podoba mi się powiedzenie, że „pieniądze szczęścia nie dają, ale płakać zawsze lepiej w nowym samochodzie niż na rowerze”.

Biznes, który potocznie nazywa się tradycyjnym, można również określić jako stacjonarny. Chodzi tutaj o punkty usługowe, sklepy, zakłady produkcyjne czy też inne biura i zakłady pracy. Taki biznes zwykle związany jest silniej z miejscem i wymaga regularnego przebywania w siedzibie firmy, do której przychodzą lub dzwonią klienci.

Moim biznesem tradycyjnym jest gabinet YuMeiHo®, w którym osobiście spotykam się z moimi klientami i prowadzę kursy.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” gap=”20″ equal_height=”yes” content_placement=”top” css=”.vc_custom_1453241260857{padding-top: 40px !important;padding-bottom: 60px !important;background-color: #fafafa !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”141″ img_size=”medium” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Jak zbudować własną firmę?

Zanim zaczniesz prowadzić własną firmę, odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań.

Po pierwsze upewnij się, że wiesz, co chcesz robić. Opisz to i bądź bardzo szczegółowy w swoich opisach. Jak zaczniesz już prowadzić Twoją firmę, to i tak wyjdzie całe mnóstwo spraw i sytuacji, o których nie pomyślałeś.

Jak masz już pomysł i plan, zacznij podliczać koszty na najbliższe 6 miesięcy. Następnie potencjalne zyski i minimalny dochód miesięczny, który pozwoli Ci się utrzymać.

Oczywiście cały czas śledź na bieżąco sytuację w wybranej branży i poznaj osoby, które już działają w ten sam lub podobny sposób. Będziesz się mógł od nich dowiedzieć tego, czego nie uczą na studiach i na kursach.

Dalej chcesz prowadzić ten biznes? Jeżeli tak to dopracuj plan i zabieraj się do działania. Polecam również mieć pod ręką kogoś z doświadczeniem, kto doradzi Ci obiektywnie i profesjonalnie wyrazi opinię, na temat bieżącej sytuacji Twojej firmy. To może oszczędzić Ci bardzo dużo pieniędzy, a nawet uratować firmę.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” gap=”20″ equal_height=”yes” content_placement=”top” css=”.vc_custom_1453241266861{padding-top: 40px !important;padding-bottom: 60px !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”144″ img_size=”medium” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Moja historia – moja firma

Moje doświadczenie w biznesie tradycyjnym zaczęło się tak samo jak dla wielu z nas, byłem pracownikiem niższego szczebla, który pracował na swojego szefa. Zrozumiałem jednak, że pracuję też dla siebie i będąc dobry w tym co robię, mogę przynieść więcej korzyści firmie i dzięki temu sobie.

Pracując na coraz wyższych stanowiskach zacząłem zmieniać zasady działania podległych mi działów i odnosić sukcesy. Ucząc się cały czas zacząłem doradzać znajomym właścicielom firm, a z czasem ich znajomym.

Przyszedł więc czas na zmiany i wyjechałem do Londynu, żeby otworzyć własną firmę. Dzięki tej decyzji zrozumiałem, że wiele jeszcze wiedzy do zdobycia przede mną. Po kilku upadkach i czasowym powrocie do pozycji pracownika najniższego rzędu, odbudowałem własną działalność, skupiając się na – zgodnie z własnym zalecenie opisanym wcześniej – tym co daje mi radość!

Dostosowałem moją działalność do moich potrzeb i możliwości. Prowadzę gabinet, w którym spotykam się z klientami na zabiegi YuMeiHo® równocześnie rozmawiając z nimi o zdrowiu i rozwoju osobistym. Sporadycznie spotykam się tam również z klientami „coachingowymi”, których częściej jednak widuję korzystając z komunikatorów internetowych.

Dodatkowo, pracując głównie przez internet, zajmuję się szeroko pojentym doradztwem i coachingiem, inwestowaniem i marketingiem wielopoziomowym, ale o tym w kolejnych zakładkach.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Marketing sieciowy

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” gap=”20″ equal_height=”yes” content_placement=”top” css=”.vc_custom_1453241273017{padding-top: 40px !important;padding-bottom: 60px !important;background-color: #fafafa !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”143″ img_size=”medium” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Co to jest marketing sieciowy?

Marketing sieciowy, a raczej wielopoziomowy, to bardzo ciekawa modyfikacja tradycyjnego sklepu stacjonarnego. Firmy MLM (Multi Level Marketing) to po prostu producenci, którzy tradycyjny model sprzedaży zmodyfikowali w taki sposób, żeby ich klienci mieli dodatkowe korzyści zarówno z kupowania, jak i polecania ich produktów.

Polecając produkty takiej firmy dostajesz po prostu prowizję od zakupów osób, którym tą firmę poleciłeś. Prawda, że fajnie! Bardzo często prowizje sięgają kilku poziomów klientów w głąb i dodatkowo można otrzymać różne premie i bonusy.

Osoby, które dzięki Tobie kupują dane produkty i są klientami firmy – czyli sklepu – tak samo jak i Ty regularnie zamawiają wybrane produkty, które najczęściej są wysyłane do nich do domu. To po prostu forma sprzedaży, gdzie rolę punktów sprzedażowych i hurtowni przejmują zarejestrowani klienci tej oto firmy, równocześnie zarabiając na pośrednictwie. Po prostu otrzymując prowizję ze sprzedaży.

Co najważniejsze, ta wypłata dalej zostaje wypłacana, gdy jesteś na urlopie! Przecież Twoi klienci dalej robią zakupy, ponieważ Twój sklep jest dla nich zawsze otwarty!

Czy jednak można się utrzymać z takiej pracy i na ile jest ona stabilna? Oczywiście, że można się utrzymać, a szanse awansu są marketingu wielopoziomowym bardziej realne, niż w tradycyjnych firmach i zależą tylko i wyłącznie od Twojego wkładu pracy i Twojej skuteczności![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” gap=”20″ equal_height=”yes” content_placement=”top” css=”.vc_custom_1453241273017{padding-top: 40px !important;padding-bottom: 60px !important;background-color: #fafafa !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”143″ img_size=”medium” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Jaką firmę MLM wybrać?

Najlepiej wybrać tą firmę, której produkty Ci się podobają i które masz lub chcesz mieć w domu. Chodzi przecież o to, żebyśmy to my kształtowali rynek pokazując co nam jest potrzebne, a nie dawali się manipulować rynkowy zarzucającemu nas tanimi śmieciami za wysoką, a na pewno wygórowaną, cenę!

To jest właśnie jeden z plusów marketingu wielopoziomowego, czyli sprzedaży bezpośredniej. Przecież produkt przedstawia Ci osoba, która sama z niego korzysta. Taka osoba dokładnie wytłumaczy Ci, co takiego jest w tym produkcie i dlaczego jest on godny polecenia. Jeżeli będą to argumenty przemawiające do Ciebie, spokojnie możesz zacząć z tych produktów korzystać, a następnie polecać je Twoim znajomym.

Dla mnie, w przypadku branży MLM, ważne jest też etyczne działanie firmy oraz dystrybutorów. Duże parcie na biznes i robienie pieniędzy mnie odpycha i zadaję sobie wtedy pytanie, czy ten produkt jest naprawdę dobry?! Przecież jeżeli jest i będę z niego zadowolony, to obroni się on w ten sposób sam i będę chciał go kupować oraz polecać!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” gap=”20″ equal_height=”yes” content_placement=”top” css=”.vc_custom_1453241273017{padding-top: 40px !important;padding-bottom: 60px !important;background-color: #fafafa !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”143″ img_size=”medium” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Jeden czy kilka MLMów?

Ja jestem zwolennikiem współpracowania z kilkoma firmami MLM i już wyjaśniam dlaczego. Otóż uważam, że sam system sprzedaży w taki sposób zasługuje na polecanie. Dlatego właśnie, tak jak chodzę do różnych sklepów i kupujemy produkty różnych marek w sprzedaży tradycyjnej, mogę i chcę to robić w firmach działających z systemu sprzedaży bezpośredniej!

Jako klienci mamy prawo wyboru! Jeżeli ktoś wymaga od nas 100% lojalności zakupowej, tak naprawdę chce naszych pieniędzy. Przecież nikt nie jest nam w stanie zapewnić wszystkiego. Nie mamy też obowiązków korzystać z gorszej jakości produktu, jeśli mamy możliwość zakupić coś lepszego. Jeżeli firma jest natomiast taka doskonała, że oferuje wszystko i to w najlepszej jakości, nie ma się czego obawiać, ponieważ i tak kupię od nich.

Sam korzystam z produktów kilku firm, które mają te same, bądź podobne produkty, wybierając to, co najlepsze dla mnie i mojej rodziny. Bądźmy szczerzy, każdy produkt ma swój odpowiednik, zarówno jakościowo jak i cenowo, u innego producenta. (Oczywiście każdy twierdzi, że jest jedyny w swoim rodzaju, ale z doświadczenia wiem, że tak nie jest.)
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” gap=”20″ equal_height=”yes” content_placement=”top” css=”.vc_custom_1453241273017{padding-top: 40px !important;padding-bottom: 60px !important;background-color: #fafafa !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”143″ img_size=”medium” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Zapraszam do współpracy!

Jeżeli interesuję Cię praca i kariera w branży MLM zapraszam serdecznie do kontaktu. W zależności od tego, co Cię interesuje, mogę polecić Ci sprawdzona przeze mnie firmę MLM.

Oczywiście zapraszam również do współpracy osoby, które już działają i chciały by przekonać mnie do swojego biznesu. Jeżeli przekonam się do produktu, to chętnie będę z niego korzystać. Oczywiście moja odmowa, ponieważ też można się jej spodziewać, będzie konkretnie i rzeczowo uzasadniona.

Może się również zdarzyć, że pracując w swojej firmie MLM, potrzebujesz coacha, który pomoże Ci uporać się z problemami osobistymi. W takim wypadku zapraszam serdecznie na wstępne i bezpłatne konsultacje, na których przekonamy się, czy nasza współpraca będzie satysfakcjonująca![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Inwestowanie

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” gap=”20″ equal_height=”yes” content_placement=”top” css=”.vc_custom_1453241273017{padding-top: 40px !important;padding-bottom: 60px !important;background-color: #fafafa !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”143″ img_size=”medium” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Dlaczego warto inwestować?

W kwadracie przepływu pieniędzy pozycja inwestora, to ta najbardziej atrakcyjna. Inwestor to osoba, której pieniądze pieniądze zarabiają jeszcze więcej pieniędzy. Bardzo spodobała się ta koncepcja, dlatego zacząłem – oczywiście stopniowo i ostrożnie – inwestować.

Na początek wybrałem zdecydowanie łatwiejsze formy inwestowania. Można zaczynać tam od naprawdę małych kwot i przy jasno określonych działaniach mieć stały i regularny zysk. Z zadowoleniem cały czas działam w tym „dziale” inwestycyjnym i chętnie Ci o nim opowiem.

Kolejnym etapem jest dla mnie powierzanie pieniędzy profesjonalnej firmie, które inwestując pieniądze swoich klientów wypracowuje dla nich zyski. Taką właśnie firmę również mogę Ci polecić.

Jako osoba chętnie poznająca nowe możliwości biznesowe, zacząłem się również uczyć, jak samodzielnie grać na giełdzie. W tej dziedzinie jeszcze dużo mam do nauczenia się, aczkolwiek moi nauczyciele chętnie porozmawiają również z Tobą, o możliwościach, jakie otwiera przed nami giełda i rynki finansowe.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” gap=”20″ equal_height=”yes” content_placement=”top” css=”.vc_custom_1453241273017{padding-top: 40px !important;padding-bottom: 60px !important;background-color: #fafafa !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”143″ img_size=”medium” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Czy jest ryzyko?

Oczywiście, że jest ryzyko. Wszędzie jest ryzyko, a osoby, które chodzą codziennie do stałej pracy nie mają podstaw, żeby czuć się bezpieczniej niż dystrybutorzy w firmach MLM, czy inwestorzy.

Podstawą do zabezpieczenia sobie bytu i utrzymania odpowiedniego standardu życia, jest przede wszystkim różnorodność. Inwestować należy rozsądnie i na miarę swoich możliwości. Przeznaczone na inwestycje pieniądze to kapitał, którego zablokowanie lub nawet nagła strata nie sprawi, że zabraknie Ci na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych i stracisz dach nad głową.

Tak samo jak w regularnej pracy, tak i w inwestowaniu, należy być rozważnym, zaradnym i przewidującym. Należy również pamiętać o ciągłym doskonaleniu się w tej dziedzinie, ponieważ rynek finansowy jest bardzo zmienny i dynamiczny.

Podsumowując – inwestować warto, ale jak w każdym innym przypadku, należy wiedzieć, co się robi i jakie są tego konsekwencje!

Ja już zacząłem inwestować i Ciebie również do tego zachęcam!
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” gap=”20″ equal_height=”yes” content_placement=”top” css=”.vc_custom_1453241273017{padding-top: 40px !important;padding-bottom: 60px !important;background-color: #fafafa !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”143″ img_size=”medium” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Jak zacząć inwestować?

Powiedział bym, że bezpiecznie i cierpliwie. Na początku przecież nie wiesz jeszcze wszystkiego, a w zasadzie wiesz bardzo mało, nie ma więc powodu niepotrzebnie ryzykować. Warto też skorzystać z pomocy osoby, która ma już jakieś doświadczenie w tym zakresie.

Kolejną kwestią jest kwota, od której możesz zacząć. Jak już znasz wielkość Twojej potencjalnej inwestycji, dowiedz się kilku ważnych rzeczy. Na pewno warto wiedzieć, co się dzieje z Twoim kapitałem, co zostało za niego kupione, w jaki sposób pieniądze będą pracować. Warto jest też wiedzieć, kiedy i na jakich zasadach możesz wypłacić pieniądze!

Różne formy inwestycji zwracają się na wiele sposobów. Twój zysk może zależeć wyłącznie od kursu inwestycji w momencie sprzedaży, a może być z góry określony z zaznaczeniem ramy czasowej. Na niektóre zwroty z inwestycji czeka się latami, a niektóre można wykorzystywać stopniowo praktycznie po kilku miesiącach.

Najważniejsze to rozważne przyjrzenie się formie inwestowania, ponieważ skuszony szybkim i dużym zyskiem, możesz zostać z niczym!

Co ważne, choćby nie wiem jaka pewna była inwestycja nie polecam zadłużania się dla zarobku! Inwestuj pieniądze, które masz. Przecież chcesz sobie poprawić, a nie pogorszyć sytuację!

Jak masz więcej pytań zapraszam na pierwsze – bezpłatne – konsultacje w tym zakresie![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Share This