Biznes tradycyjny

Jaki biznes jest „tradycyjny”

Jak biznes, to tylko taki, którego prowadzenie daje Ci radość, bez względu na dochody! Oczywiście należy zadbać o to, żeby te dochody były satysfakcjonujące, ale nie kosztem własnego szczęścia!

Bardzo podoba mi się powiedzenie, że „pieniądze szczęścia nie dają, ale płakać zawsze lepiej w nowym samochodzie niż na rowerze”.

Biznes, który potocznie nazywa się tradycyjnym, można również określić jako stacjonarny. Chodzi tutaj o punkty usługowe, sklepy, zakłady produkcyjne czy też inne biura i zakłady pracy. Taki biznes zwykle związany jest silniej z miejscem i wymaga regularnego przebywania w siedzibie firmy, do której przychodzą lub dzwonią klienci.

Moim biznesem tradycyjnym jest gabinet YuMeiHo®, w którym osobiście spotykam się z moimi klientami i prowadzę kursy.

Jak zbudować własną firmę?

Zanim zaczniesz prowadzić własną firmę, odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań.

Po pierwsze upewnij się, że wiesz, co chcesz robić. Opisz to i bądź bardzo szczegółowy w swoich opisach. Jak zaczniesz już prowadzić Twoją firmę, to i tak wyjdzie całe mnóstwo spraw i sytuacji, o których nie pomyślałeś.

Jak masz już pomysł i plan, zacznij podliczać koszty na najbliższe 6 miesięcy. Następnie potencjalne zyski i minimalny dochód miesięczny, który pozwoli Ci się utrzymać.

Oczywiście cały czas śledź na bieżąco sytuację w wybranej branży i poznaj osoby, które już działają w ten sam lub podobny sposób. Będziesz się mógł od nich dowiedzieć tego, czego nie uczą na studiach i na kursach.

Dalej chcesz prowadzić ten biznes? Jeżeli tak to dopracuj plan i zabieraj się do działania. Polecam również mieć pod ręką kogoś z doświadczeniem, kto doradzi Ci obiektywnie i profesjonalnie wyrazi opinię, na temat bieżącej sytuacji Twojej firmy. To może oszczędzić Ci bardzo dużo pieniędzy, a nawet uratować firmę.

Moja historia – moja firma

Moje doświadczenie w biznesie tradycyjnym zaczęło się tak samo jak dla wielu z nas, byłem pracownikiem niższego szczebla, który pracował na swojego szefa. Zrozumiałem jednak, że pracuję też dla siebie i będąc dobry w tym co robię, mogę przynieść więcej korzyści firmie i dzięki temu sobie.

Pracując na coraz wyższych stanowiskach zacząłem zmieniać zasady działania podległych mi działów i odnosić sukcesy. Ucząc się cały czas zacząłem doradzać znajomym właścicielom firm, a z czasem ich znajomym.

Przyszedł więc czas na zmiany i wyjechałem do Londynu, żeby otworzyć własną firmę. Dzięki tej decyzji zrozumiałem, że wiele jeszcze wiedzy do zdobycia przede mną. Po kilku upadkach i czasowym powrocie do pozycji pracownika najniższego rzędu, odbudowałem własną działalność, skupiając się na – zgodnie z własnym zalecenie opisanym wcześniej – tym co daje mi radość!

Dostosowałem moją działalność do moich potrzeb i możliwości. Prowadzę gabinet, w którym spotykam się z klientami na zabiegi YuMeiHo® równocześnie rozmawiając z nimi o zdrowiu i rozwoju osobistym. Sporadycznie spotykam się tam również z klientami „coachingowymi”, których częściej jednak widuję korzystając z komunikatorów internetowych.

Dodatkowo, pracując głównie przez internet, zajmuję się szeroko pojentym doradztwem i coachingiem, inwestowaniem i marketingiem wielopoziomowym, ale o tym w kolejnych zakładkach.

Share This