Inwestowanie

Dlaczego warto inwestować?

W kwadracie przepływu pieniędzy pozycja inwestora, to ta najbardziej atrakcyjna. Inwestor to osoba, której pieniądze pieniądze zarabiają jeszcze więcej pieniędzy. Bardzo spodobała się ta koncepcja, dlatego zacząłem – oczywiście stopniowo i ostrożnie – inwestować.

Na początek wybrałem zdecydowanie łatwiejsze formy inwestowania. Można zaczynać tam od naprawdę małych kwot i przy jasno określonych działaniach mieć stały i regularny zysk. Z zadowoleniem cały czas działam w tym „dziale” inwestycyjnym i chętnie Ci o nim opowiem.

Kolejnym etapem jest dla mnie powierzanie pieniędzy profesjonalnej firmie, które inwestując pieniądze swoich klientów wypracowuje dla nich zyski. Taką właśnie firmę również mogę Ci polecić.

Jako osoba chętnie poznająca nowe możliwości biznesowe, zacząłem się również uczyć, jak samodzielnie grać na giełdzie. W tej dziedzinie jeszcze dużo mam do nauczenia się, aczkolwiek moi nauczyciele chętnie porozmawiają również z Tobą, o możliwościach, jakie otwiera przed nami giełda i rynki finansowe.

Czy jest ryzyko?

Oczywiście, że jest ryzyko. Wszędzie jest ryzyko, a osoby, które chodzą codziennie do stałej pracy nie mają podstaw, żeby czuć się bezpieczniej niż dystrybutorzy w firmach MLM, czy inwestorzy.

Podstawą do zabezpieczenia sobie bytu i utrzymania odpowiedniego standardu życia, jest przede wszystkim różnorodność. Inwestować należy rozsądnie i na miarę swoich możliwości. Przeznaczone na inwestycje pieniądze to kapitał, którego zablokowanie lub nawet nagła strata nie sprawi, że zabraknie Ci na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych i stracisz dach nad głową.

Tak samo jak w regularnej pracy, tak i w inwestowaniu, należy być rozważnym, zaradnym i przewidującym. Należy również pamiętać o ciągłym doskonaleniu się w tej dziedzinie, ponieważ rynek finansowy jest bardzo zmienny i dynamiczny.

Podsumowując – inwestować warto, ale jak w każdym innym przypadku, należy wiedzieć, co się robi i jakie są tego konsekwencje!

Ja już zacząłem inwestować i Ciebie również do tego zachęcam!

Jak zacząć inwestować?

Powiedział bym, że bezpiecznie i cierpliwie. Na początku przecież nie wiesz jeszcze wszystkiego, a w zasadzie wiesz bardzo mało, nie ma więc powodu niepotrzebnie ryzykować. Warto też skorzystać z pomocy osoby, która ma już jakieś doświadczenie w tym zakresie.

Kolejną kwestią jest kwota, od której możesz zacząć. Jak już znasz wielkość Twojej potencjalnej inwestycji, dowiedz się kilku ważnych rzeczy. Na pewno warto wiedzieć, co się dzieje z Twoim kapitałem, co zostało za niego kupione, w jaki sposób pieniądze będą pracować. Warto jest też wiedzieć, kiedy i na jakich zasadach możesz wypłacić pieniądze!

Różne formy inwestycji zwracają się na wiele sposobów. Twój zysk może zależeć wyłącznie od kursu inwestycji w momencie sprzedaży, a może być z góry określony z zaznaczeniem ramy czasowej. Na niektóre zwroty z inwestycji czeka się latami, a niektóre można wykorzystywać stopniowo praktycznie po kilku miesiącach.

Najważniejsze to rozważne przyjrzenie się formie inwestowania, ponieważ skuszony szybkim i dużym zyskiem, możesz zostać z niczym!

Co ważne, choćby nie wiem jaka pewna była inwestycja nie polecam zadłużania się dla zarobku! Inwestuj pieniądze, które masz. Przecież chcesz sobie poprawić, a nie pogorszyć sytuację!

Jak masz więcej pytań zapraszam na pierwsze – bezpłatne – konsultacje w tym zakresie!

Share This