Marketing sieciowy

Co to jest marketing sieciowy?

Marketing sieciowy, a raczej wielopoziomowy, to bardzo ciekawa modyfikacja tradycyjnego sklepu stacjonarnego. Firmy MLM (Multi Level Marketing) to po prostu producenci, którzy tradycyjny model sprzedaży zmodyfikowali w taki sposób, żeby ich klienci mieli dodatkowe korzyści zarówno z kupowania, jak i polecania ich produktów.

Polecając produkty takiej firmy dostajesz po prostu prowizję od zakupów osób, którym tą firmę poleciłeś. Prawda, że fajnie! Bardzo często prowizje sięgają kilku poziomów klientów w głąb i dodatkowo można otrzymać różne premie i bonusy.

Osoby, które dzięki Tobie kupują dane produkty i są klientami firmy – czyli sklepu – tak samo jak i Ty regularnie zamawiają wybrane produkty, które najczęściej są wysyłane do nich do domu. To po prostu forma sprzedaży, gdzie rolę punktów sprzedażowych i hurtowni przejmują zarejestrowani klienci tej oto firmy, równocześnie zarabiając na pośrednictwie. Po prostu otrzymując prowizję ze sprzedaży.

Co najważniejsze, ta wypłata dalej zostaje wypłacana, gdy jesteś na urlopie! Przecież Twoi klienci dalej robią zakupy, ponieważ Twój sklep jest dla nich zawsze otwarty!

Czy jednak można się utrzymać z takiej pracy i na ile jest ona stabilna? Oczywiście, że można się utrzymać, a szanse awansu są marketingu wielopoziomowym bardziej realne, niż w tradycyjnych firmach i zależą tylko i wyłącznie od Twojego wkładu pracy i Twojej skuteczności!

Jaką firmę MLM wybrać?

Najlepiej wybrać tą firmę, której produkty Ci się podobają i które masz lub chcesz mieć w domu. Chodzi przecież o to, żebyśmy to my kształtowali rynek pokazując co nam jest potrzebne, a nie dawali się manipulować rynkowy zarzucającemu nas tanimi śmieciami za wysoką, a na pewno wygórowaną, cenę!

To jest właśnie jeden z plusów marketingu wielopoziomowego, czyli sprzedaży bezpośredniej. Przecież produkt przedstawia Ci osoba, która sama z niego korzysta. Taka osoba dokładnie wytłumaczy Ci, co takiego jest w tym produkcie i dlaczego jest on godny polecenia. Jeżeli będą to argumenty przemawiające do Ciebie, spokojnie możesz zacząć z tych produktów korzystać, a następnie polecać je Twoim znajomym.

Dla mnie, w przypadku branży MLM, ważne jest też etyczne działanie firmy oraz dystrybutorów. Duże parcie na biznes i robienie pieniędzy mnie odpycha i zadaję sobie wtedy pytanie, czy ten produkt jest naprawdę dobry?! Przecież jeżeli jest i będę z niego zadowolony, to obroni się on w ten sposób sam i będę chciał go kupować oraz polecać!

Share This