Marketing sieciowy

Co to jest marketing sieciowy?

Marketing sieciowy, a raczej wielopoziomowy, to bardzo ciekawa modyfikacja tradycyjnego sklepu stacjonarnego. Firmy MLM (Multi Level Marketing) to po prostu producenci, którzy tradycyjny model sprzedaży zmodyfikowali w taki sposób, żeby ich klienci mieli dodatkowe korzyści zarówno z kupowania, jak i polecania ich produktów.

Polecając produkty takiej firmy dostajesz po prostu prowizję od zakupów osób, którym tą firmę poleciłeś. Prawda, że fajnie! Bardzo często prowizje sięgają kilku poziomów klientów w głąb i dodatkowo można otrzymać różne premie i bonusy.

Osoby, które dzięki Tobie kupują dane produkty i są klientami firmy – czyli sklepu – tak samo jak i Ty regularnie zamawiają wybrane produkty, które najczęściej są wysyłane do nich do domu. To po prostu forma sprzedaży, gdzie rolę punktów sprzedażowych i hurtowni przejmują zarejestrowani klienci tej oto firmy, równocześnie zarabiając na pośrednictwie. Po prostu otrzymując prowizję ze sprzedaży.

Co najważniejsze, ta wypłata dalej zostaje wypłacana, gdy jesteś na urlopie! Przecież Twoi klienci dalej robią zakupy, ponieważ Twój sklep jest dla nich zawsze otwarty!

Czy jednak można się utrzymać z takiej pracy i na ile jest ona stabilna? Oczywiście, że można się utrzymać, a szanse awansu są marketingu wielopoziomowym bardziej realne, niż w tradycyjnych firmach i zależą tylko i wyłącznie od Twojego wkładu pracy i Twojej skuteczności!

Jaką firmę MLM wybrać?

Najlepiej wybrać tą firmę, której produkty Ci się podobają i które masz lub chcesz mieć w domu. Chodzi przecież o to, żebyśmy to my kształtowali rynek pokazując co nam jest potrzebne, a nie dawali się manipulować rynkowy zarzucającemu nas tanimi śmieciami za wysoką, a na pewno wygórowaną, cenę!

To jest właśnie jeden z plusów marketingu wielopoziomowego, czyli sprzedaży bezpośredniej. Przecież produkt przedstawia Ci osoba, która sama z niego korzysta. Taka osoba dokładnie wytłumaczy Ci, co takiego jest w tym produkcie i dlaczego jest on godny polecenia. Jeżeli będą to argumenty przemawiające do Ciebie, spokojnie możesz zacząć z tych produktów korzystać, a następnie polecać je Twoim znajomym.

Dla mnie, w przypadku branży MLM, ważne jest też etyczne działanie firmy oraz dystrybutorów. Duże parcie na biznes i robienie pieniędzy mnie odpycha i zadaję sobie wtedy pytanie, czy ten produkt jest naprawdę dobry?! Przecież jeżeli jest i będę z niego zadowolony, to obroni się on w ten sposób sam i będę chciał go kupować oraz polecać!

Jeden czy kilka MLMów?

Ja jestem zwolennikiem współpracowania z kilkoma firmami MLM i już wyjaśniam dlaczego. Otóż uważam, że sam system sprzedaży w taki sposób zasługuje na polecanie. Dlatego właśnie, tak jak chodzę do różnych sklepów i kupujemy produkty różnych marek w sprzedaży tradycyjnej, mogę i chcę to robić w firmach działających z systemu sprzedaży bezpośredniej!

Jako klienci mamy prawo wyboru! Jeżeli ktoś wymaga od nas 100% lojalności zakupowej, tak naprawdę chce naszych pieniędzy. Przecież nikt nie jest nam w stanie zapewnić wszystkiego. Nie mamy też obowiązków korzystać z gorszej jakości produktu, jeśli mamy możliwość zakupić coś lepszego. Jeżeli firma jest natomiast taka doskonała, że oferuje wszystko i to w najlepszej jakości, nie ma się czego obawiać, ponieważ i tak kupię od nich.

Sam korzystam z produktów kilku firm, które mają te same, bądź podobne produkty, wybierając to, co najlepsze dla mnie i mojej rodziny. Bądźmy szczerzy, każdy produkt ma swój odpowiednik, zarówno jakościowo jak i cenowo, u innego producenta. (Oczywiście każdy twierdzi, że jest jedyny w swoim rodzaju, ale z doświadczenia wiem, że tak nie jest.)

Zapraszam do współpracy!

Jeżeli interesuję Cię praca i kariera w branży MLM zapraszam serdecznie do kontaktu. W zależności od tego, co Cię interesuje, mogę polecić Ci sprawdzona przeze mnie firmę MLM.

Oczywiście zapraszam również do współpracy osoby, które już działają i chciały by przekonać mnie do swojego biznesu. Jeżeli przekonam się do produktu, to chętnie będę z niego korzystać. Oczywiście moja odmowa, ponieważ też można się jej spodziewać, będzie konkretnie i rzeczowo uzasadniona.

Może się również zdarzyć, że pracując w swojej firmie MLM, potrzebujesz coacha, który pomoże Ci uporać się z problemami osobistymi. W takim wypadku zapraszam serdecznie na wstępne i bezpłatne konsultacje, na których przekonamy się, czy nasza współpraca będzie satysfakcjonująca!

Share This