Czy warto inwestować?

Na to pytanie możesz odpowiedzieć, wiedząc co inwestujesz, jaki jest planowany zwrot z inwestycji i jakie jest ryzyko związane z inwestycją.

Nawiązując jednak do kwadratu przepływu pieniędzy, inwestowanie pieniędzy, najłatwiej może zapewnić Ci niezależność finansową. Pamiętaj jednak, że będąc inwestorem, też musisz pracować, a Twoja praca, będzie polegać na obserwowaniu Twoich rosnących inwestycji oraz pilnowaniu ich bezpieczeństwa.

Co można inwestować?

W pierwszej kolejności pomyślisz na pewno o inwestowaniu pieniędzy, aczkolwiek inwestujemy również czas, wiedzę i umiejętności, licząc na zwrot z tej inwestycji. Chciałbym tylko nadmienić inne opcje, skupiając się dzisiaj na przykładowych sposobach inwestowania pieniądzach.

W co można inwestować pieniądze?

Jest wiele opcji inwestowania pieniędzy. Mogą to być rozmaite towary, nieruchomości, akcje, waluta, programy, polisy, czy lokaty. Wybierając, w co chcesz inwestować, pomyśl o Twoich możliwościach finansowych w tej chwili i zacznij inwestowanie od zaraz. Nie chcesz przecież powiedzieć za 10 lat, że mogłeś zacząć „wtedy”! Każda inwestycja, która przynosi zyski powyżej inflacji, jest w tym momencie dla Ciebie opłacalna. Jak pojawi się lepsza opcja, na pewno będziesz mógł przerzucić kapitał do nowego projektu.

Realne formy i kwoty inwestycji.

W tej chwili jest wiele programów partnerskich, w których można zainwestować małe kwoty pieniędzy. Te małe, regularnie odkładane pieniądze, z czasem zaczynają kumulować całkiem pokaźną kwotę. Plusem tych programów jest często łatwość ich rozbudowy, odnawialność i krótko-terminowość. W każdej chwili możesz doinwestować, a dzięki naliczaniu zysków w systemie dziennym, a czasem nawet w odstępach kilkominutowych, masz większą możliwość reinwestowania.

Oczywiście takie formy inwestycji wymagają zawsze jakieś formy zaangażowania, ale są też bardzo opłacalne. Jak wybrałem tą właśnie formę inwestowania, dającą mi stabilność i 80% zysku w skali roku – tak, zgadza się – 80%! To oczywiście bez dodatkowych opcji zarabiania, więc widzicie wyraźnie, że nie ma to nic wspólnego z lokatą w banku za 6%.

Na co uważać?

Warto sprawdzić swojego partnera biznesowego (firmę, której powierzasz Twój kapitał) zanim zdecydujesz się na współpracę. Na to składa się wiele czynników, więc jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia i wiedzy w tym zakresie, po prostu zapytaj osobę, która już inwestuje i prawdopodobnie podsunęła Ci ten artykuł. Jeżeli trafiłeś, czy trafiłaś tutaj samodzielnie, to oczywiście zapraszam do kontaktu ze mną.

Upewnij się, że nie jesteś wciągany w piramidę finansową, która działa, w uproszczeniu, w następujący sposób: Ty wpłacasz, żeby pieniądze dostały osoby, które wpłaciły wcześniej, a Ty dostaniesz dopiero wtedy, jak pod tobą zapisze się ktoś, kto też wpłaci. Na szczęście prawo szczelnie broni przed rejestracją takich firm, a jedyna działająca piramida finansowa jaką znam, to państwowy system emerytalny! (oficjalnie jest to zależność, bądź też umowa, międzypokoleniowa).

Pomyśl o tym i o stabilności tego systemu i odpowiedz sobie na pytanie, czy chceszna nim polegać?! Jeżeli więc rozumiesz już, że z emerytury trudno będzie przeżyć, a o życiu już nie wspomnę, to zapraszam Cię do inwestowania. Zaczniesz zarabiać teraz, zwiększysz własne dochody, staniesz się inwestorem i dorobek Twojego życia zostanie w rodzinie, gdy Ciebie wśród nich zabraknie. Prawda, że do dobra perspektywa!