Mamy różne nawyki, zasady i swego rodzaju rytuały. Te na których chciałbym się skupić w tym artykule, to rytuały zdrowotne. Celowo też używam słowa rytuał, żeby podkreślić oddanie działaniom, o których będę pisał.

Chodzi mi tutaj o regularną suplementację.

Osoby, które starają się odżywiać zdrowo, cokolwiek to dla nich znaczy, wielokrotnie biorą pod uwagę możliwość dodatkowego wspomagania ich ciała poprzez suplementy.

Suplementów jest na rynku bardzo dużo i dlatego czasami trudno zdecydować się na któryś. Ja osobiście najbardziej lubię korzystać z produktów rozprowadzanych w systemie marketingu sieciowego, czyli po prostu poprzez rekomendację osób, które same stosują produkt.

Co brać pod uwagę wybierając suplement?

Ważne jest, żeby produkt, który zamierzasz stosować był w jak najbardziej naturalnej i dobrze przyswajalnej formie. Warto zapoznać się z technologią produkcji, pochodzeniem składników, sposobem stabilizacji i formą „dostarczenie” specyfiku do Twojego ciała.

Kolejną istotną sprawą jest działanie. Na co właściwie ma Ci ten suplement pomóc? Co chcesz uzyskać przyjmując dany produkt?
Na rynku jest naprawdę bardzo dużo suplementów, które uważam za dobre. Jeżeli jakikolwiek z nich polecam mojemu klientowi, to biorę pod uwagę jego ogólny stan zdrowia i bieżące potrzeby.

Jak długo należy brać suplementy?

To jest bardzo dobre pytanie, które często używane jest przez osoby, które nie zgłębiły jeszcze tematu. Otóż suplementy należy brać tak długo, jak długo Twoje pożywienie nie będzie całkowicie naturalne i ekologicznie czyste, a Ty będziesz żył w nie zatrutym przez przemysł środowisku!

Dokładnie tak myślę! Zadając takie pytanie możesz równocześnie spytać, jak długo będę jeszcze musiał/musiała myć zęby?

Podążając więc analogicznie za kolejnym pytaniem, które często pada: czy te suplementy w takim razie nie uzależniają? bo podobno jak je przestaniesz brać to czujesz się gorzej, zapytam: czy mycie zębów przypadkiem nie uzależnia? Przecież jakbym przestał myć to będę miał kamień.

To tak jakby powiedzieć, że dieta na której było się przez miesiąc i fajnie schudło, nie dział, ponieważ po powrocie do poprzedniego sposobu jedzenia znowu się tyje.
Pamiętajmy proszę, że sposób odżywiania się, a suplementacja jest jego częścią, jest czymś stałym. Odejście od niego jest więc równoznaczne z końcem korzystnego skutku jego stosowania.

Co więc zrobić?

Najlepiej będzie monitorować swoją dietę i stan zdrowia. Znajomość własnego ciała i jego reakcji to w zasadzie umiejętność, której powinno się uczyć w szkołach, ale ponieważ tak nie jest warto korzystać z porad osoby zajmującej się tym na co dzień. Wiedząc czego Twój organizm potrzebuje w danym momencie, należy dobrać odpowiednie do tych potrzeb suplementy i monitorując zmiany, odpowiednio dobierać i dawkować suplementy.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej, bądź też interesuje Cię co ja stosuję i w jaki sposób pomagam moim klientom dobrać ich suplementy, zapraszam serdecznie do kontaktu.