Liposomy to struktury powstające z fosfolipidów i żeby nie odchodzić w naukowe teorie oraz fachowe słownictwo dodam jeszcze, że występują one naturalnie lub są wytwarzane sztucznie, do wykorzystania w farmacji i kosmetyce.

Mnie interesuje tutaj najbardziej ich zastosowanie w produkcji suplementów.

Przy odpowiedniej budowie takich liposomów są one w stanie związać się z komórka (umożliwiają to określone białka, znajdujące się w błonie liposomu). Dzięki takiej fuzji liposomu z komórką, to co liposom ze sobą niesie, może przedostać się bezpośrednio do komórki.

Wypełnienie więc takiego liposomu na przykład witaminą C, umożliwia jej transport bezpośrednio do komórki. Ta właśnie właściwość liposomów sprawiła, że są one wykorzystywane zarówno dla zdrowia, jak i dla urody z dużą skutecznością.

W czym suplementy liposomowe są lepsze?

Oczywiście możesz powiedzieć, że przecież każdy przyjmowany suplement jest trawiony, metabolizowany i wykorzystywany przez nasze ciało w taki sam sposób. Otóż ten sposób nie do końca jest taki sam.

W procesie trawienia enzymy, soki trawienne czy różnego typu bakterie, które znajdują się w naszym przewodzie pokarmowym, zmniejszają ilość i jakość produktów odżywczych. Zanim więc dotrą one do wątroby, gdzie są metabolizowane i przygotowane do wykorzystania przez nasz organizm, mamy ich dużo mniej.

Jako że pęcherzyki fosfolipidowe (liposomy) są bardziej odporne na różnego rodzaju kwasy trawienne, a substancja, którą chcemy wykorzystać, znajduje się w środku takiego pęcherzyka, są one doskonałym zabezpieczeniem na czas transportu.

Tak przetransportowana substancja wchłania się w jelicie cienkim i krążąc z krwią jest wykorzystywana przez nasz organizm.

Jakie suplementy liposomowe polecam!

Nie będę tutaj polecał konkretnej firmy, choć zarówno stosuję, jak i sprzedaję sprawdzone przeze mnie suplementy liposomowe.

Ważne jest, żeby sprawdzić komponenty, z których wytwarzany jest suplement! Nie chcesz przecież, żeby do produkcji suplementów były wykorzystywane substancje modyfikowane genetycznie. Upewnij się, że producent ma odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają najlepszą jakość.

Ja sam stosuję i polecam między innymi:

  • Liposomowa witamina C
  • Liposomowa witamina C i D3 dla dzieci
  • Liposomowa witamina D3K2(MK7)
  • Liposomowy Coenzym Q10
  • Liposomowa witamina D3
  • Liposomowa witamina B12
  • Liposomowy olej CBD

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej lub zakupić suplementy liposomowe stosowane przeze mnie proszę o kontakt.