Chociaż tytuł tego artykułu może wskazywać na to, że jest inaczej, chcę tu napisać o tym, że rodzina jest ważna! Na temat samego wyboru rodziny, jeżeli wgłębisz się w duchową tematykę życia w ciele fizycznym i poza nim, teorie też są różne.

Biologiczna bliskość i więzy krwi

Jesteśmy kombinacją genów naszych rodziców. Cokolwiek zapisane jest w genach Twojego taty i Twojej mamy, Ty masz to w sobie. Nie mówię tutaj o tak zwanych „chorobach genetycznych” ponieważ uważam tą tezę za błędną, ale nie to jest tematem tego artykułu. Mówię raczej o dziedzictwie rodowym gatunku. Wszelkie informacje, związane z postępem ewolucyjnym, zapisane są w naszych genach. Ty masz w sobie całą dostępną informację z rodu Twoich rodziców i możesz ją w pełni wykorzystywać.

Duże podobieństwo do Twoich genów mają geny Twojego rodzeństwa, a coraz mniej podobni są członkowie dalszej rodziny. Twoje ciocie i wujkowie pochodząc z tych samych rodziców, co jedno z Twoich rodziców, są więc w połowie „ulepieni z tej samej gliny”, co Twoja mama lub Twój tata.

Geny są uwarunkowane od środowiska, w którym się znajdują i dlatego właśnie inna była ich aktywność i inny był ich zapis przekazany Tobie przez rodziców, jak Ty się rodziłeś/ rodziłaś, niż jak rodziło się Twoje rodzeństwo. Dla mnie ta genetyka to jak alfabet, z którego każdy może poukładać całe zdania opowieści swojego życia. Dlatego choć „ulepieni z tej samej gliny” jesteśmy inni.
Nasza wiedza daje nam w związku z tym możliwość, ułożenia sobie takiego zdrowia, jakie wierzymy, że możemy mieć.

Psychologia rodzinna

Faktem jest, że kształtujemy swoją osobowość od urodzenie. Dlatego właśnie cokolwiek dzieje się w tym czasie w psychice Twoich rodziców, a wyrażane jest przez ich zachowanie i bieżącą sytuację życiową, kształtuje Ciebie. Warto uświadomić sobie, że wraz z poznaniem problemu, kształtuje się w Tobie umiejętność jago rozwiązania, a nawet przeciwdziałania wystąpieniu tej niekomfortowej sytuacji w przyszłości. Doceń więc to, że rodzice uczą Cię radzić sobie w sytuacjach, które często dla nich są bardzo trudne i na początku często wydają się nie do rozwiązania.

Jako że nasze umysły działają na bazie wspomnień i wcześniejszych doświadczeń, dobrze jest wymieniać się różnymi doświadczeniami z rodziną. Kluczową rolę odgrywa tutaj rodzeństwo. Jeżeli macie dobry kontakt, to świetnie, jeżeli jednak nie dogadujesz się z jakiegoś powodu z Twoim bratem lub siostrą, postaraj się to zmienić lub przynajmniej obserwując ich, zaakceptuj ich decyzje życiowe. Oni na pewno mają swoje powody, żeby postępować w jakiś określony sposób, tak jak i Ty masz Twoje. Rodzeństwo dorasta też w innych warunkach rodzinnych, ponieważ nawet jeżeli okoliczności materialne są takie same, to jest różnica pomiędzy byciem jedynakiem, tak jak każde pierwsze dziecko w rodzinie jest (chociaż przez chwilę), a urodzeniem się jako młodszy brat, czy młodsza siostra. Co innego też, jeżeli masz starszego brata, a starszą siostrę.

Jak więc widzisz, wszyscy członkowie rodziny na siebie oddziałują i wpływają na swoje wzajemne doświadczenia. Kim się staniesz, to jednak Twoja decyzja, którą zawsze możesz zmienić!

Miłość w rodzinie

Dotknę też tematu duchowości, bo czymże innym jest miłość w rodzinie, jak nie właśnie naszym aspektem duchowym. Tak jak zawsze powtarzam, jesteśmy połączeniem ciała, umysłu i duszy, tak więc wszelkie zmiany, których chcemy w życiu, powinny być wprowadzane na wszystkich poziomach naszej egzystencji.

Poprzez miłosne porozumienie dusz mężczyzny i kobiety, dziecko przychodzi do swoich kochających rodziców. To automatycznie oznacza, że w jego duszy pojawiają się wszystkie doświadczenia jego przodków. Biorąc pod uwagę to, od jak dawna jesteśmy na ziemi, to bardzo dużo ludzi stoi za nami, a ich doświadczenia i decyzje wpłynęły na to, że Ty jesteś teraz z takim, a nie innym bagażem doświadczeń. Zaprzeczając temu, zaprzeczasz Twojemu istnieniu!

Tak więc mamy w sobie zapis całej ewolucji gatunku ludzkiego, łącznie ze wszystkimi „ciemnymi stronami” naszych przodków. Jeżeli więc uszanujemy prawo naszych przodków, do podjęcia decyzji, które podjęli, bez względu na to, jakie one były, znajdziemy w życiu miłość i spokój. Pamiętaj proszę, że nie wiesz w jakich sytuacjach te decyzje były podejmowane i nie masz prawa ich osądzać. Jeżeli nauczysz się tego względem Twojej rodziny, to miłość będzie przepływać przez wasze serca swobodnie, a miłość w rodzinie, to największy dar, jaki możecie dostać.

Pełnia szczęścia w rodzinie

Do pełni szczęścia w rodzinie trzeba więc tak niewiele! Wystarczy ją uznać i przestać osądzać, a miłość załatwi resztę. Prawda, że to piękna perspektywa?! Niech więc Twoja rodzina będzie dla Ciebie najważniejsza, a cały świat będzie Wam przychylny.