Jak uczy się dziecko?

Dla małego dziecka, kto ma ten wie wie, nauka jest codziennością. Wszystko jest nowe i opanowanie tych nowych „zabaw” wymaga koncentracji, wytrwałości i cierpliwości. Ten artykuł umieszczam jednak w dziale „rozwój”, ponieważ chodzi mi tutaj o podzielenie się kilkoma spostrzeżeniami, które mają pomagać w nauce dorosłym.
Zakładam więc, że właśnie mam się nauczyć czegoś nowego i podchodzę do tego jak dziecko. Co powinienem zrobić?

Ciekawość nowego doświadczenie

Przyglądam się dokładnie temu co nowe. Badam to wszystkimi dostępnymi zmysłami, które mają dostęp do tego doświadczenie. Sprawdzam, jak się czuję i które zmysły są do tego najbardziej odpowiednie. Teraz już wiem, jak ma wyglądać efekt końcowy nowej „zabawy” i w jaki sposób mam go odczuwać!

100% zaangażowanie

Koncentruję się dokładnie na odczuciach płynących z nowego doświadczenia. Przeżywając każdy nowy ruch i wszystkie dochodzące do mnie bodźce, związane z nowym doświadczeniem. Zwracam uwagę na każdą nową modyfikację w wykonaniu nowej czynności i na to, jak się przy tym czuję, aby czerpać jak najwięcej przyjemności z tego co robię.

Radość z małych sukcesów

Cieszę się za każdym razem, jak zauważę postęp, choćby był on bardzo mały. Oczywiście okazuję tą radość. Daje wyraźnie znać sobie i osobą dookoła mnie (jeśli takowe są), że jestem zadowolony ze swojego małego sukcesu. Całkowicie świadomie myślę o tym, że zrobiłem coś lepiej i jestem coraz bliżej sukcesu.

Zabawa nową umiejętnością

Osobiście uważam, że gdybym, jako dorosła osoba, podchodził do stojących przede mną wyzwań bardziej radośnie, łatwiej znajdował bym rozwiązania. Tak więc po zdobyciu nowej umiejętności, jak udaje mi się o tym pamiętać, bawię się moim trofeum. Tak jest, wszystko to co trzymamy przy sobie, jest naszym trofeum! Więc od dzisiaj wybieram, że będę zatrzymywał dla siebie te trofea, które sprawiają, że czuję się bardziej spełniony.

Co Ty na to? Przychodzi Ci do głowy jakaś umiejętność, którą tak właśnie traktujesz?

Jeśli tak to podziel się Twoimi doświadczeniami.