Dusza

Moja duchowość

Dla mnie duchowość jest zintegrowanie wszystkiego, co nas otacza. Zaczyna się od nas samych: naszego ciała, umysłu, emocji i duszy. Wszystko jest dla mnie działaniem w duchowej przestrzeni, choć pozornie, może się czasem wydawać, że koncentruję się na emocjach, relacjach, zdrowiu czy biznesie.

W duchowości podstawą jest dla mnie szczera intencja pomocy i miłość. Mam tu na myśli działania, które z jednej strony służą innym, a z drugiej są korzystne dla mnie. Jeżeli działanie w jakiś sposób powoduje u mnie dyskomfort, po prostu szukam innej drogi, poprzez zrozumienie przyczyny mojego samopoczucia.

Działania duchowe to dla mnie zawsze działania etyczne. Jeżeli widzę lub czuję, że moje działanie w jakiś sposób mi szkodzi, eliminuję je jak najszybciej to możliwe. To jest oczywiście ściśle związane z relacjami z innymi ludźmi, ale o tym będę bardziej szczegółowo opowiadać w moich blogach i filmach.

Duchowość w pracy

Duchowość w pracy określił bym w dwóch słowach jako „etyka zawodowa”!

Wiadomo, że pracujemy, żeby zapewnić sobie byt, bogacić się materialnie i poprawiać sobie warunki życia. Bogacenie się jest elementem rozwoju i jedną z życiowych praktyk. Duchowość jej w żaden sposób nie blokuje. Kwestionowane w duchowości są natomiast metody bogacenia się.

Wydaje mi się, że każdy czytający ten tekst zna teorię dwóch sił, dobra i zła, czyli zasadę dualności świata. Bardziej zainteresowani tematem powiedzą, że to po prostu przeciwieństwa, takie jak dzień i noc, lewo i prawo, góra i dół i tak można by jeszcze długo wymieniać.

Chcę przekazać to, że bogaty, może być zarówno dobrym, jak i złym człowiekiem. Tak samo bogactwo materialne, możemy osiągną etycznie – nie krzywdząc innych – oraz nieetycznie – bogacąc się na krzywdzie innych.

Osoba duchowa bogaci się uczciwą pracą pomagając innym i wspierając ich.

Praca nad sobą

W duchowości najważniejsza jest praca nad sobą. Stawanie się kimś więcej niż było się poprzedniego dnia. Można powiedzieć, że to swoista ewolucja osobowości połączona z dostosowaniem się do otaczającej rzeczywistości, a w kolejnym etapie kształtowanie tej rzeczywistości.

Pracując nad sobą uczę się każdego dnia, a wnioski z tej nauki przekazuję dalej, żeby ułatwić rozwój każdej osobie, która chcą nauczyć się czegoś ode mnie.

Moim głównym przekazem dla każdego klienta oraz teraz dla Ciebie jest fakt, że najwięcej zależy właśnie od Ciebie! To Ty dokonujesz zmiany, a ja pokazuję Ci tylko niektóre opcje i nowe spojrzenie na sytuację. Dostaniesz ode mnie też narzędzia i wskazówki, które pomogą Ci osiągnąć szybciej i więcej, ale działanie należy do Ciebie.

Podsumowując, w kwestiach duchowości, praca nad sobą to podstawa! Ta właśnie duchowość w Twoim życiu, umożliwi Ci w pełni osiągnięcie Twojego osobistego sukcesu i dopełni szczęście!

Share This