Ekologia

Czym jest ekologia

Podążając za definicją podstawową, ekologia to nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem zależności pomiędzy organizmami a ich środowiskiem, oraz między sobą wzajemnie.

Dla mnie najistotniejszy w kwestiach zawodowych jest wpływ człowieka, zarówno na środowisko jego życia, jak również na innych ludzi i pozostałe organizmy żywe.
Głównym celem ekologii jest zbadanie i opisanie zależności w danych ekosystemach, którymi mogą być: rodzina, firma, społeczność, dzielnica, czy nawet całe miasto. Oczywiście można powiększać te ekosystemy, ale podstawowym założeniem jest pozostanie w strefie bezpośredniego wpływu na dany ekosystem.

Można by zapytać, dlaczego “wyskakuję” tutaj z ekologią?

Otóż dlatego, że zachowanie równowagi we własnym środowisku życia i pracy pozwala rozszerzyć efektywnie strefę wpływu.

Istotne jest, żeby zaznaczyć jeszcze jedną kwestię, a mianowicie EKOLOGIA to nie EKOLOGIZM! Ekologizm to fanatyczna walka o pozornie powiązaną z ekologią kwestią, bez wzięcia pod uwagę całości ekosystemów biologicznego, społecznego i gospodarczego. Od ekologizmu trzymamy się z daleka!

Jak pomagamy

Naszym flagowym serwisem jest pomoc w obniżeniu kosztów utrzymania czystości zarówno w firmie, jak i gospodarstwie domowym. Wraz z naszymi klientami analizujemy koszty, również te ukryte, po czym proponujemy rozwiązania, które działają na 2 sposoby.

Po pierwsze, pokazujemy jak zaoszczędzić na wydatkach związanych z utrzymaniem czystości. Nasze rozwiązania obniżają zarówno rachunki za wodę, ścieki, prąd i gaz, jak również zmniejszają wydatki na środki i materiały wykorzystywane do sprzątania.

Po drugie, umożliwiamy naszym klientom wyeliminowanie szkodliwej chemii gospodarczej z użycia, co ma duży wpływ zarówno na zdrowie osób przebywających w firmach i mieszkaniach naszych klientów, a dodatkowo zmniejsza ilość toksycznych związków wracających do środowiska naturalnego wraz ze ściekami.

Wiemy, że nie zmienimy nagle całego świata, ale robimy co możemy, żeby poprawić sytuację w jednym gospodarstwie domowym i w jednej firmie, przy każdej rozmowie z osobą troszczącą się o świat, w którym żyjemy.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Zostań ambasadorem

Jeżeli Tobie również zależy na zmianie tego świata na lepszy i jest Ci bliskie dobro naszej planety, zapraszamy do współpracy. Każdy z nas pomaga na swój sposób. Niektórzy mogą wprowadzać lepsze rozwiązania i jedynie na to mają czas. Są również osoby, które polecają nas swoim znajomy, którzy też są zainteresowani ekologicznym prowadzeniem domu i firmy.  Dla tych, którzy mają chęci i możliwość promowania naszych rozwiązań na większą skalę, mamy ciekawą ofertę współpracy, w ramach której oferujemy szkolenie z zakresu wykonywania pracy oraz coaching i mentoring na całej drodze rozwoju osobistego i zawodowego.

Oferujemy również bardzo atrakcyjne wynagrodzenia!

Share This