Hipnoza

Jak działa hipnoza

Hipnoza jest działaniem, dzięki któremu można „wejść” w kontrolowany stan zwany transem hipnotycznym. W tym stanie – nie wchodząc w naukowe szczegóły – możesz uświadomić sobie, jakie doświadczenia i przekonania sprawiają, że jesteś tym, kim jesteś i żyjesz tak, jak żyjesz. Od tego momentu samodzielnie możesz podejmować decyzję, co dalej zrobić z tą wiedzą!
Na pytanie: „jak to jest być zahipnotyzowanym?”, mogę odpowiedzieć, że to stan podobny do medytacji, czasem relaksacji. Warunkiem wejścia w trans hipnotyczny jest rozluźnienie ciała i uspokojenie umysłu. W trakcie transu klient przez cały czas jest świadomy i ma kontrolę nad tym, co się dzieje.
Hipnoza może odnieść ogromne korzyści dla klienta, ale tak jak w przypadku każdej terapii wskazane jest, by korzystać z usług profesjonalisty.

Hipnoza kliniczna

Hipnoza kliniczna jest terapią nastawioną na cel, czyli na wprowadzenie pożądanych zmian w zachowaniu i postawie do życia.

Jedna sesja trwa do 2 godzin i zwykle po około tygodniu jest przeprowadza się dodatkową sesję uzupełniającą. W trakcie sesji pracuje się nad jednym konkretnym nawykiem, zdarzeniem, czy zachowaniem, które chcemy zmienić. Hipnoza kliniczna daje również narzędzia do samodzielnej pracy nad sobą, które wykorzystywane regularnie pomagają osiągnąć poprawę samopoczucia oraz zdrowia.

Ważne jest tutaj, że w hipnozie klinicznej działam na zasadzie uświadamiania i poszerzania świadomości klienta. To moim zdaniem najskuteczniejsza i najbardziej etyczna metoda działania w transie hipnotycznym.

Regresja hipnotyczna

Hipnoza regresyjna polega na wprowadzeniu człowieka w stan hipnozy i powolnym cofaniu się pamięcią do czasu, kiedy zaistniało traumatyczne wydarzenie.

Regresja polega zatem na naprawianiu pamięciowego śladu. Zdarzenia z przeszłości stanowią swego rodzaju blokadę, która ma wpływ na całe życie człowieka. Często takie spojrzenie w przeszłość i „przeżycie” tej samej sytuacji z teraźniejszą wiedzą i rozumieniem rzeczywistość zmienia całkowicie naszą ocenę zdarzenia. Dzięki temu stworzony w naszym umyśle balast emocjonalny zostaje uwolniony i swobodnie możemy „ruszyć do przodu”.

Regresja jest więc metodą usunięcia blokady. Umożliwia ona zmianę uwarunkowań zakodowanych w podświadomości i stwarza możliwości otwarcia się na nowe postrzeganie świata i rzeczywistości.

Autohipnoza

Samodzielnie też możesz wykorzystywać hipnozę w pracy nad sobą. Sam osobiście korzystam z możliwości jakie daje autohipnoza i z przekonaniem polecam każdemu stosowanie transu samodzielnie. Na pewno nie raz zdarzyło Ci się podjąć decyzję pod wpływem emocji, po czy spokojnie i bardziej racjonalnie przemyśleć swoje działanie raz jeszcze. Najczęściej decyzja podjęta na spokojnie wydaj Ci się korzystniejsza.

Emocje są bardzo potrzebne i sygnalizują, co dzieje się w Twojej podświadomości. Doskonale pokazują też, która z podstawowych potrzeb ludzkich domaga się tutaj zaspokojenia.

Stosując autohipnozę spojrzysz na siebie obiektywnie i do tych samych wniosków dojdziesz szybciej, dzięki czemu więcej czasu będziesz mieć dla siebie, rodziny i przyjaciół.

Share This