YuMeiHo

Czym jest Yumeiho - Ramante

Czym jest YuMeiHo®

YuMeiHo® to Japoński masaż ugniatająco – uciskowy oraz mobilizacja połączeń stawowych przeprowadzana w oryginalny i bezbolesny sposób. Łączy on w sobie mądrości medycyny dalekiego wschodu z japońską perfekcją i precyzją, dając doskonałe rezultaty zarówno w profilaktyce jak i wspomaganiu leczenia i rehabilitacji schorzeń kręgosłupa i układu ruchu.

Twórcą metody YUMEIHO® jest dr Saionji Masayuki Saiki Otsuki – założyciel Międzynarodowego Instytutu Prewencji Medycznej w Tokio. Obecnym dyrektorem, działającego teraz pod nazwą Instytutu YuMeiHo® w Tokio jest Pan Toshiharu Kitami.

Głównym celem terapii YUMEIHO® jest skorygowanie położenia kości miednicy i prawidłowe ustawienie kręgosłupa, dzięki czemu, uruchomione zostają samoleczące siły organizmu. Pozwala to dotrzeć do przyczyny schorzenia i zwalczać je u podstaw, co powoduje trwałą poprawę stanu zdrowia fizycznego i samopoczucia.

Jako system terapeutyczny YUMEIHO® składa się z pewnej ilości zabiegów (w zależności od schorzenia), gdzie jeden zabieg trwa ok.30 – 40 minut. Zabiegi wykonuje się codziennie lub w określonym odstępie czasu, nie większym niż tydzień. Dłuższa przerwa pomiędzy zabiegami staje się już doraźną profilaktyką, którą polecam każdemu. W trakcie zabieguYuMeiHo® terapeuta w oryginalny i bezbolesny sposób wykorzystuje około 100 różnych technik, takich jak masaż ugniatająco – uciskowy i mobilizacja stawów.

Wykonywany raz w miesiącu masaż YuMeiHo® ma zarówno doskonałe działanie profilaktyczno – zdrowotne, jak i rozluźniająco – relaksujące.

Na co pomagam - Ramante

Na co pomagam

Jako że masaż YuMeiHo® pobudza mechanizmy samoleczenia, ma on bardzo szerokie działanie terapeutyczne. Najczęściej jednak zgłaszają się osoby skarżące się na: bóle kręgosłupa, bóle pleców, bóle stawów, dyskopatie, kręgozmyki, skoliozy, migreny, bóle mięśni, otyłość, różnica w długości kończyn dolnych, bóle menstruacyjne, problemy z potencją, asymetrie układu kostnego i mięśniowego, wady postawy, wybite barki itd.

Terapia YuMeiHo® w Japońskim systemie tarapeutyczny nazywana jest „Seitaj”, co na język Polski tłumaczy się kręgarstwo. W języku Polskim mozna więc powiedzieć, że terapeuta YuMeiHo® to kręgarz, choć tak na prawdę zakres działania, zgodnie z moimi wcześniejszymi doświadczeniami z kręgarstwem, jest w terapii YuMeiHo® znacznie szerszy.

Stosowanie terapii Yumeiho® wymaga odpowiednich certyfikatów wydanych przez Instytut YuMeiHo® w Tokio. Tylko terapeuci z takimi certyfikatami mogą wykonywać te zabiegi w sposób profesjonalny i bezpieczny.

YuMeiHo dla dzieci

Według przeprowadzonych w Japonii badań naukowych, w trakcie porodu u większosci dzieci dochodzi do minimalnego przemieszczenia w stawie krzyżowo-biodrowym. Zmienia to ustawienie kosci krzyżowej, która jest podstawa kręgosłupa. Z biegiem czasu u rozwijającego sie dziecka może dojść do pogłębienie tego przemieszczenie i zmiany geometrii miednicy, co wiąże się pojawieniem się bocznych skrzywień kręgosłupa (skolioz) u dzieci.

Przyczyną takich przemieszczeń są też częste upadki, praktycznie rzecz biorąc, w każdym okresie naszego dzieciństwa. Jeśli więc, jako rodzic, zauważasz, że Twoje dziecko zaczyna koślawić nogi, przenosić często ciężar ciała na jedną stronę, czy też pochylać się bardziej w jakimkolwiek kierunku w nienaturalny sposób, z pełnym przekonaniem polecam odwiedziny u terapeuty YuMeiHo®.

Chciałbym zwrócić tutaj również uwagę na często słyszane przeze mnie stwierdzenie, że dziecko ma „krótszą nogę”. Drodzy Państwo, prawidłowe określenie takiej wady postawy to „pozornie skrócona kończyna” i wiele razy w swojej praktyce widziałem jak długość nóg staje się (aż prosi się, żeby dodać słowo „cudownie”, aczkowiek to biomechanika, a nie cud) jednakowa. Jak dotyczy Cię zagadnienie „krótszej nogi”, to zapraszam serdecznie do kontaktu z terapeutą YuMeiHo® w Twojej okolicy.

Wracając jednak do zagadnienia wad postawy u dzieci – młodym wieku przemieszczenia te jest jeszcze łatwo skorygować za pomocą terapii YuMeiHo®. Zapobiega to późniejszym patologicznym zmianom ustawienia kręgosłupa i wspomaga zdrowy rozwój Twojego dziecka.

Dzięki wczesnemu zapobieganiu dzieci rozwijają się zdrowo i sa sprawniejsze. Ma to szczególne znaczenie w okresie dojrzewania, gdzie rozwój fizyczny jest najbardziej intensywny!

Plan terapii

Często już przez telefon jestem pytany: „ilę będzie potrzebnych sesji?”.
Kwestię ilości sesji jest bardzo indywidualna i na pewno omówię ją z Tobą na pierwszym spotkaniu.

Wstępnie mogę powiedzieć, że łagodniejsze przypadki to 5 do 10 sesji, natomiast bardziej poważne dochodzą do 30 i więcej.

Jeśli chodzi o częstotliwość sesji to na początku sesje są w odstępie kilku dni i stopniowo zwiększając przerwę pomiędzy zabiegami dochodzimy do profilaktyczno prewencjnego działania raz na kilka tygodni.

Do planu terapii należy również dodać kilka prostych ćwiczeń, które możesz robic codziennie w domu. Od tego również zależy jak szybko poczujesz się dobrze.

Pierwsza sesja

Pierwsza wizyta zawsze trwa dłużej i zaczyna się od wywiadu „zdrowotnego”. Przed rozpoczęciem zabiegu YuMeiHo® będę potrzebował informacji na temat Twojego stanu zdrowia. Ważne jest, aby wszystkie informacje udzielone były jak najbardziej precyzyjnie, jak również wszelkie wątpliwości zostały omówione przed rozpoczęciem zabiegu. Czasami zdarza się, że ze względu na stan zdrowia pacjenta, niektóre techniki są pomijane na początku terapii.

Zabieg YuMeiHo® jest wykonywany na specjalnej macie umieszczonej na podłodze. Właściwy strój powinien być luźny, nie krepujący ruchów (spodnie dresowe/ getry i koszulka z krótkim rękawem).

Share This