Zdrowie

Zdrowie i profilaktyka

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zapsujesz.”

Te kilka słów Jana Kochanowskiego bardzo dobrze opisują to, co chcę Ci przekazać. Bardzo często nie doceniamy naszego zdrowia, do momentu, w którym zaczyna nam go brakować. Prowadzimy niezdrowy tryb życia, dostarczasmy do organizmu wiele szkodliwych i nadużywamy naszych ciał. W ten sposób bardzo szybko wykorzystujemy wszelkie zapasy zdrowych substancji i związków, które są nam niezbędne.

Profilaktyka, polega na prowadzeniu zdrowego stylu życia, już w okresie, w którym jesteśmy zdrowi. Jak zaczynasz dbać o siebie z powodu problemów, to już forma leczenia.

Biorąc pod uwagę ogólne warunki życia, czyli zanieczyszczenia powietrza, wody i pożywienia, te działania profilaktyczne są niezbędne. Tak jak wielu moich klientów, ja również przekonałem się o tym za późno. Biorąc pod uwagę, że jesteś na tej stronie, domyślam się, że jest tak również w Twoim przypadku.

Działania w zakresie zdrowia fizycznego, które polecam, znajdziesz na moim blogu w kategorii CIAŁO. Zapraszam do regularnych odwiedzin, ponieważ bloga będę systematycznie uzupełniał.

Głównym celem terapii YUMEIHO® jest skorygowanie położenia kości miednicy i prawidłowe ustawienie kręgosłupa, dzięki czemu, uruchomione zostają samoleczące siły organizmu. Pozwala to dotrzeć do przyczyny schorzenia i zwalczać je u podstaw, co powoduje trwałą poprawę stanu zdrowia fizycznego i samopoczucia.

Jako system terapeutyczny YUMEIHO® składa się z pewnej ilości zabiegów (w zależności od schorzenia), gdzie jeden zabieg trwa ok.30 – 40 minut. Zabiegi wykonuje się codziennie lub w określonym odstępie czasu, nie większym niż tydzień. Dłuższa przerwa pomiędzy zabiegami staje się już doraźną profilaktyką, którą polecam każdemu. W trakcie zabieguYuMeiHo® terapeuta w oryginalny i bezbolesny sposób wykorzystuje około 100 różnych technik, takich jak masaż ugniatająco – uciskowy i mobilizacja stawów.

Wykonywany raz w miesiącu masaż YuMeiHo® ma zarówno doskonałe działanie profilaktyczno – zdrowotne, jak i rozluźniająco – relaksujące.

Moje doświadczenie

Zdrowiem zainteresowałem się, ponieważ moje było na zbyt niskim poziomie. Po wynikającym z wieloletnich problemów z górnymi drogami oddechowymi, pobycie w sanatorium, do starań moich rodziców o poprawę mojego zdrowia, dołączyłem aktywnie i świadomie w wieku 15 lat.

Zaowocowało to zainteresowaniami w tematyce funkcjonowania ciała, diety i suplementacji oraz leczniczego wpływ psychiki. Te zainteresowania rozwijały się przez okres szkoły średniej, gdzie przodowały: medycyna Chińska, ajurweda i suplementacja.W okresie studiów zrobiłem naprawdę duży krok do przodu dokładniej poznając naukowe teorie na temat funkcjonowania organizmów żywych.

Wykorzystując całą zdobywaną wiedzę w praktyce, pomagając sobie i moim klientom. Efekty były widoczne we wszystkich aspektach tej współpracy. Do tej pory łączę, wydawało by się, zupełnie różne, dyscypliny terapeutyczne. Moje rekomendacje dotyczą ćwiczeń, diety, suplementacji, zabiegów oczyszczających, chelatacji, medytacji i relaksacji oraz pracy nad emocjami i relacjami.

Większość metod, które polecam stosuję lub stosowałem w przeszłości. Jestem zdecydowanym zwolennikiem praktycznego sprawdzenia, połączonego z edukacją i nie opieram się na jednej teorii. Zauważyłem, że większą skuteczność ma łączenie różnych terapii i metod, które wspierając się wzajemnie dają efekty szybciej i w bardziej łagodny sposób, co sprzyja ich utrzymywaniu się i ułatwia zmienić nawyki na korzystniejsze dla zdrowia.

Oczywiście cały czas poznaję nowe sposoby poprawy jakości życia i wprowadzam je zarówno w moim życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Moi klienci

Moimi klientami są zarówno mężczyźni, jak i kobiety. W moim gabinecie można spotkać dzieci, czasem nawet bardzo małe, młodzież oraz osoby dorosłe. Mój najmłodszy regularny klient miał niecełe 2 lata, a najstarsza klientka miała skończone 92 lata.

Jeśli chodzi o stany chorobowe, to różnorodność jest naprawdę duża. Bywa tak, że ktoś chce tylko poprawić swoje ogólne samopoczucie i nabrać więcej energii. Pomagam też w przypadku kontuzji i urazów różnego pochodzenia.

Mam do czynienia z osobami chorymi przewlekle, którzy zdecydwali się na moje usługi, ponieważ medycyna „akademicka” nie poprawia ich stany zdrowia, a chcieli by normalnie żyć. Oczywiście jest też cały szereg klientów z tak zwanymi chorobami cywilizacyjnymi oraz zespołami chorobowymi, których medycznie właściwie się nie leczy, tylko opisuje.

Wszystko jedno, czy rozmawiamy o raku, o częstych przeziębieniach, problemach intymnych, ADHD, autyźmie, zatruciach toksynami i metalami ciężkimi, niestrawnościach, nerwicach, czy kłopotach ze snem, moi klienci wiedzą, że wspieram ich w poprawie jakości życia i nie robię nic za nich.

Moi klienci to przede wszystkim ludzie świadomi swojego stanu zdrowia. Wiedzą, co im w życiu przeszkadza i podjęli decyzję o zmianie tego stanu. Liczą się z tym, że zmiana wymaga działania, samozaparcia i czasu. Więdzą także, że wprowadzanie zmian to nie chwila wyrzeczeń, tylko zmiana stylu życia i osobowości. Jeżeli jesteś taką osobą, zapraszam Cię na pierwsze konsultacje, na których chętnie odpowiem na Twoje pytania.

Share This